Dovolená v Tunisku

Tunisko obecně

K oblíbeným destinacím, ve nichž nabývá slovní spojení letní dovolená konkrétního a jen těžko zpochybnitelného rozměru, patří severoafrické Tunisko. Břehy tuniských písečných pláží omývají ze severního a východního směru prohřáté vody Středozemního moře. Charakteristickým znakem pro Tunisko coby turisticky atraktivní zemi jsou především dlouhé písečné pláže. Tuniské pláže se táhnou podél nepříliš členitého středomořského pobřeží. I proto patří dovolená v Tunisku velice často k nezapomenutelným cestovatelským zážitkům. Návštěvníky Tuniska určitě potěší i příznivé ceny. Nejen za ubytování, ale i další doplňkové služby. Na poli cestovního ruchu boduje Tunisko též příznivou vzdáleností od České republiky. A v neposlední řadě i stálým slunečným počasím, které v Tunisku panuje po celou turistickou sezónu.

Co v Tunisku na dovolené?

tunisko-hotely

Návštěvníci, kteří zvolili Tunisko coby destinaci, kde proběhne jejich letošní letní dovolená, si na místních plážích mohou dosytosti užívat. Ať už klidu a pohody, nebo a horkých paprsků středomořského slunce. Kdo zůstává o dovolené raději v areálu hotelu, má možnost strávit prakticky celý den odpočinkem u některého z mnoha hotelových bazénů. Většina hotelů v Tunisku má ve svém areálu vlastní hotelový bazén. U hotelového bazénu jsou ubytovaným hostům samozřejmě dostupné veškeré hotelové služby. Tudíž si tak může každý ze zájemců naplno vychutnat svůj all inclusive program. Tedy pokud padla volba na Tunisko a jeho ubytovací kapacity právě z tohoto důvodu. Koho lenošení v prohřátém písku nebo na lehátku pod slunečníkem omrzí a chce, aby jeho dovolená v Tunisku dostala i akčnější rozměr, má spoustu možností. Dá se kupříkladu vypravit na některý z mnoha individuálních nebo organizovaných výletů. Na výletech lze poznat Tunisko i z jiného úhlu pohledu. Teprve výletem mimo hotelový areál se dá z Tuniska zažít více než nabízí bezprostřední okolí hotelu.

Letoviska v Tunisku

tunisko-pamatky

Dovolená v Tunisku se dá strávit hned v několika známých letoviscích. K těm nejznámějším a nejnavštěvovanějším patří bezpochyby ostrov Djerba a turistická střediska na pevnině Hammamet, Monastir, Sousse, Tabarka, Mahdia a Nabeul. Jedinci, kteří cestují do Tuniska za poznáním či dobrodružstvím, pak volí ubytování co nejblíže zájmové lokalitě. Nocovat je v Tunisku dokonce možné i třeba na Sahaře.

Djerba

Djerba je největším ostrovem nejen v Tunisku, ale v celé severní části afrického kontinentu. Každým rokem přilétají na Djerbu desetitisíce turistů ze všech koutů světa. Drtivá většina z nich cestuje na Djerbu strávit svou letní dovolenou. Nemálo turistů totiž pokládá Djerbu a Tunisko fakticky za synonyma. Dovolená na Djerbě je zkrátka dovolená v Tunisku. Ostrov Djerba charakterizují především udržované dlouhé písečné pláže a průzračně čisté moře. Samozřejmostí jsou též, jak už bývá na ostrovech ve Středozemním moři zvykem, konstantní teploty. A po celou letní sezónu teplé a slunečné podnebí. Stálé počasí je ostatně jedním z hlavních důvodů, proč je Tunisko mezi turisty tak populární. Letoviska na Djerbě poskytují svým hostům veškerý komfort, takže si tady může každý svou dovolenou bezezbytku užít. A ani se západem slunce se tady rozhodně nikdo nudit nebude.

Hammamet

tunisko-oaza

Asi 50 kilometrů jihovýchodním směrem od hlavního města Tunisu se nachází další z velmi oblíbených tuniských letovisek Hammamet. Výhodou turistického střediska Hammamet je malá vzdálenost od letiště. Dovolená tady tak nezačíná nepohodlným a několik hodin trvajícím transferem. Turisté tak nemusí v Hammametu trávit čas své dovolené dlouhou cestou z letiště k několik desítek kilometrů vzdáleným hotelům. Hammamet je situován na východním pobřeží Tuniska. Přesněji řečeno je k nalezení na poloostrově Cap Bon. Kromě písčitých pláží a čistého moře mohou návštěvníci Hammametu v centru obdivovat starou pevnost z 10. století. Nebo vyhlášenou hammametskou medinu.

Monastir

Kdo chce zažít Tunisko a letní dovolenou spíše z romantické stránky, měl by svou pozornost zaměřit na Monastir. V Monastiru se bude líbit i jedincům, kteří rádi tráví večery dlouhými procházkami po promenádách, lemovaných palmami. Toto původně rybářské město bylo založeno společným úsilím Punů a Římanů. V současnosti čítá populace Monastiru něco málo přes 40.000 obyvatel. Dnes tu mohou návštěvníci města obdivovat malebný přístav a staré, původní centrum. To je plné křivolakých uliček, v nichž se dá snadno zabloudit. Na turisty čeká v Monastiru mnoho restaurací, kaváren i obchůdků se suvenýry. A i v tomto letovisku mohou turisté trávit svůj volný čas na některé ze zdejších udržovaných písečných plážích.

Sousse

tunisko-stavby

Sousse, třetí největší město Tuniska, ležící asi 100 kilometrů jižním směrem od hlavního města Tunis. Sousse je plné moderních hotelových komplexů. Ty jsou schopny poskytnout svým hostům veškerý myslitelný komfort. Dovolená, strávená v této části Tuniska, splňuje ta nejpřísnější kriteria náročných turistů z celé Evropy. V ostrém kontrastu s moderními budovami hotelů pak na turisty působí historické jádro Sousse. I návštěva zdejší mediny je bezesporu zajímavým zážitkem. Právě zde se totiž nachází jedno z největších tržišť v celém Tunisku. Až dlouho do noci se zde ozývá nezbytné smlouvání o ceně. V Sousse si přijdou na své také milovníci relaxace na čistých písčitých plážích, v jejichž písku se se šuměním rozbíhají vlnky Středozemního moře. Kdo má rád procházky podél pobřeží, má možnost použít zdejší promenádu. Příjemnou procházkou se dá dostat až do sousedního města.

Tabarka

Tabarka je turistickým letoviskem v severozápadní části země. Je k nalezení jen asi 10 kilometrů od hranice, kde Tunisko sousedí s Alžírskem. Od ostatních tuniských turistických center se liší především svým podnebím. To je v této části země poněkud chladnější než na východě. Ale zase tu díky němu nemá člověk pocit, že je v africké vyprahlé zemi. Dovolená tady probíhá podobně jako například v Řecku nebo ve Španělsku. V městečku samotném i okolí roste velké množství zeleně. Což není pro Tunisko příliš typické. Řada parků láká turisty v Tabarce k procházkám či odpočinku.

Mahdia

tunisko-poust

Kdo si chce o dovolené užívat klidu a pohody a zvolil jako destinaci Tunisko, měl by zvážit pobyt v letovisku Mahdia. Mahdia leží ve východní části země necelých 30 kilometrů od Monastiru. I v tomto městečku jsou samozřejmostí čisté pláže. Nově zrekonstruované hotely plně uspokojí veškeré potřeby i toho nejnáročnějšího hosta. Mahdia je vyhledávána především rodinami s malými dětmi. Nejen kvůli klidu a všudypřítomné pohodě, ale také díky pozvolnému vstupu do průzračně čistého moře. Pokud si mladí rodiče vyberou ke své letní dovolené Tunisko, často cestují právě do Mahdie.

Nabeul

K dalším, spíše klidnějším letoviskům v Tunisku, patří Nabeul. Toto prázdninové městečko leží asi 10 kilometrů od Hammametu. K jeho největším přednostem patří klid a ničím nerušená atmosféra. Kdo preferuje klidná letoviska před rušnými turistickými centry plnými hotelů, měl by při cestě do Tuniska volit právě Nabeul. Není tu sice tolik kaváren a obchodů jako v rušnějších resortech, ale dovolená tu bývá především pokojná. Zvažujete-li tedy Tunisko a chcete si na dovolené užít klid a pohodu, měl by být Nabeul horkým kandidátem.

Kam jinam v Tunisku

Dovolená v Tunisku ale nemusí být nutně jen moře a písečné pláže. I milovníkům historie a památek má Tunisko co nabídnout. Mezi nejznámější místa, kam se návštěvníci Tuniska vydávají na výlety, patří známé Kartágo. Nebo do vesnička Sidi bou Said. Populárním výletním místem je i římský amfiteátr v El Jem asi 30 kilometrů od pobřeží.