Dovolená v Tunisku

Tunisko obecně

K oblíbeným destinacím, ve kterých nabývá slovní spojení letní dovolená konkrétního a jen těžko zpochybnitelného rozměru, patří severoafrické Tunisko. Břehy jeho pláží omývají ze severu a východu prohřáté vody Středozemního moře. Charakteristické znaky pro Tunisko, coby turisticky atraktivní zemi, ve které patří dovolená k nezapomenutelným cestovatelským zážitkům, jsou především dlouhé písečné pláže podél nepříliš členitého středomořského pobřeží. A dále pak velmi příjemné ceny nejen ubytování, ale i dalších doplňkových služeb, příznivá vzdálenost z České republiky a v neposlední řadě také stálé slunečné počasí v Tunisku po celou turistickou sezónu.

Co v Tunisku na dovolené?

tunisko-hotely

Návštěvníci, kteří si ke strávení své dovolené zvolili právě Tunisko, si na místních plážích mohou dosytosti užívat klidu, pohody a horkých paprsků středomořského slunce. Kdo zůstává raději v areálu hotelu, má možnost strávit prakticky celý den odpočinkem u některého z mnoha hotelových bazénů. U něho má samozřejmě dostupné veškeré hotelové služby a může si tak naplno vychutnat svůj all inclusive program. A koho lenošení v prohřátém písku nebo na lehátku pod slunečníkem omrzí a chce, aby jeho dovolená v Tunisku dostala i akčnější rozměr, má spoustu možností. Dá se kupříkladu vypravit na některý z mnoha individuálních nebo organizovaných výletů a poznat z Tuniska něco více než pouze okolí hotelu.

Letoviska v Tunisku

tunisko-pamatky

Dovolená v Tunisku se dá strávit hned v několika známých letoviscích. Těmi nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími jsou ostrov Djerba, Hammamet, Monastir, Sousse, Tabarka, Mahdia a Nabeul.

Djerba

Djerba je největším ostrovem nejen v Tunisku, ale v celé severní části afrického kontinentu. Každým rokem přilétají na Djerbu desetitisíce turistů ze všech koutů světa, aby zde strávili svou letní dovolenou. Pro Djerbu jsou typické především udržované dlouhé písečné pláže a průzračně čisté moře. Samozřejmostí jsou též, jak už bývá na ostrovech ve Středozemním moři zvykem, konstantní teplé a slunečné podnebí. Letoviska na Djerbě poskytují svým hostům veškerý komfort. A ani se západem slunce se tady rozhodně nikdo nudit nebude.

Hammamet

tunisko-oaza

Asi 50 kilometrů jihovýchodním směrem od hlavního města Tunisu se nachází další z velmi oblíbených tuniských letovisek Hammamet. Výhodou tohoto turistického centra na východním pobřeží v Tunisku, přesněji řečeno na poloostrově Cap Bon, je právě malá vzdálenost od letiště. Dovolená tady tedy nezačíná nepohodlným a několik hodin trvajícím transferem z letiště k několik desítek kilometrů vzdáleným hotelům. Kromě písčitých pláží a čistého moře mohou návštěvníci Hammametu v centru obdivovat starou pevnost z 10. století a též vyhlášenou medinu.

Monastir

Pro toho, kdo rád tráví večery dlouhými procházkami po promenádách lemovaných palmami a dovolená v Tunisku by měla mít alespoň z části nádech romantiky, je jasnou volbou další z letovisek Tuniska Monastir. V původně rybářském městě, které bylo založeno společným úsilím Punů a Římanů a v současnosti čítá jeho populace něco málo přes 40.000 obyvatel, dnes mohou návštěvníci obdivovat malebný přístav a staré, původní centrum města. To je plné křivolakých uliček, ve kterých se dá snadno zabloudit. Na turisty tu čeká mnoho restaurací, kaváren i obchůdků se suvenýry. I v tomto letovisku v Tunisku mohou turisté trávit svůj volný čas na některé ze zdejších udržovaných písečných plážích.

Sousse

tunisko-stavby

Sousse, třetí největší město Tuniska, ležící asi 100 kilometrů jižním směrem od hlavního města Tunis. Je plné moderních hotelových komplexů, které jsou schopny poskytnout svým hostům veškerý myslitelný komfort. Dovolená strávená v této části Tuniska splňuje ty nejpřísnější kriteria pro turisty z Evropy. V ostrém kontrastu s moderními budovami hotelů je pak historické jádro. Návštěva zdejší mediny je bezesporu zajímavým zážitkem, neboť právě zde se nachází jedno z největších tržišť v celém Tunisku. Až dlouho do noci se zde ozývá nezbytné smlouvání o ceně. V Sousse si přijdou na své také milovníci relaxace na čistých písčitých plážích, v jejichž písku se se šuměním rozbíhají vlnky Středozemního moře. A kdo má rád procházky podél pobřeží, má možnost použít zdejší promenádu a příjemnou procházkou se dostat až do sousedního města.

Tabarka

Tabarka je turistickým letoviskem v severozápadní části země, jen asi 10 kilometrů od hranic, kde Tunisko sousedí s Alžírskem. Od ostatních tuniských turistických center se liší především svým podnebím. To je v této části země poněkud chladnější než na východě, ale zase díky němu nemá člověk pocit, že je v africké vyprahlé zemi. Dovolená tady probíhá podobně jako například v Řecku nebo ve Španělsku. V městečku samotném i okolí roste velké množství zeleně a celá řada parků láká turisty k procházkám či odpočinku.

Mahdia

tunisko-poust

Kdo si chce o dovolené užívat klidu a pohody a zvolil Tunisko, měl by zvážit pobyt v letovisku Mahdia ve východní části země. I v tomto městečku jsou samozřejmostí čisté pláže. Nově zrekonstruované hotely plně uspokojí veškeré potřeby i toho nejnáročnějšího hosta. Mahdia je vyhledávána především rodinami s malými dětmi nejen kvůli klidu a všudypřítomné pohodě, ale také díky pozvolnému vstupu do průzračně čistého moře.

Nabeul

K dalším, spíše klidnějším tuniským letoviskům, patří Nabeul. Toto prázdninové městečko leží asi 10 kilometrů od Hammametu. K jeho největším přednostem patří klid a ničím nerušená atmosféra. Kdo preferuje klidná letoviska před rušnými turistickými centry plnými hotelů, kaváren a obchodů a jeho dovolená by měla být především pokojná, měl by při cestě do Tuniska volit právě Nabeul.

Kam jinam v Tunisku

Dovolená v Tunisku ale nemusí být nutně jen moře a písečné pláže. I milovníkům historie a památek má Tunisko co nabídnout. Mezi nejznámější místa, kam se návštěvníci Tuniska vydávají na výlety, patří známé Kartágo, vesnička Sidi bou Said, nebo římský amfiteátr v El Jem.