Dovolená v Thajsku

Exotické Thajsko

Thajsko je jednou z pro nás exotických destinací, která určitě stojí za návštěvu. Je místem, kde se dá strávit úžasná dovolená se spoustou nezapomenutelných zážitků. A je úplně jedno, co turisté, kteří do Thajska přilétají na dovolenou, plánují dělat? Zda se chtějí jen povalovat na romantické pláži s bílým pískem či relaxovat u bazénu v luxusním hotelu. Nebo naopak poznávat Thajsko ze sloního hřbetu. Případně ochutnat lahodné speciality výborné asijské kuchyně v některé z mnoha restauracích či jen u stánku na ulici. Thajsko má zkrátka co nabídnout úplně každému.

Proč do jihovýchodní Asie?

thajsko-clun

Cesta do Thajska musí uspokojit každého, kdo se i přes poměrně dlouhou cestu a nutnost přestupu právě do této země vydá strávit čas dovolené a zaslouženého odpočinku. Romantické duše sem táhne možnost na některém ze stovek ostrovů pozorovat úžasné západy slunce. Příznivce nočního života a zábavy až do ranních hodin zase Thajsko láká na zdejší celonoční párty. Jako v ráji se tu bude cítit každý, kdo si bez nočního života skvělou dovolenou nedokáže ani představit. A když už je řeč o západu slunce, žhnoucí oranžový kotouč, sklánějící se k obzor, musí v Thajsku zákonitě fascinovat každého diváka. Bez ohledu na to, zda jej pozoruje z lehátka na soukromé hotelové pláži nebo při večeři v plážové restauraci. Odpočinek na pohodlných polštářových křeslech jen pár metrů od šumícího moře je zážitkem, na který se ani po návratu domů, když už je dovolená i celé Thajsko passé, jen tak nezapomíná.

Dovolená v Thajsku

thajsko-more

Dovolená v Thajsku, a především na některém z jeho ostrovů, je také ideální variantou jak strávit volný čas i pro ty, kteří rádi pozorují bohatý podmořský život. Thajsko musí učarovat každému, kdo hledá dobrodružství pod hladinou. K nejznámějším potápěčským centrům v Thajsku patří ta na ostrovech Phi Phi a Tao.

Thajské vnitrozemí

To ale neznamená, že thajská pevnina není zajímavá. Bylo by chybou myslet si, že když už jet na dovolenou do Thajska, má smysl se vypravit pouze na některý z ostrovů. I pevninské Thajsko má svým návštěvníkům v každém případě co nabídnout. Za všechny zajímavosti pevninské části Thajského království stojí za zmínku například turisty velmi oblíbené město Chiang Mai. To je k nalezení na severu Thajska. Právě do těchto míst totiž míří během dovolené rodiny s dětmi, aby si tu užily exotiky v míře vrchovaté.

Oblíbenou turistickou atrakcí je tady projížďka na slonech. A to včetně společného koupání v řece. Thajsko je zemí slonů a v Chiang Mai mají turisté možnost poznat tyto tlustokožce skutečně z bezprostřední blízkosti. Navštívit se dá i zdejší chovatelské stanice tygrů. Ve stanici se turisté mohou vyfotografovat s nádhernými exempláři těchto kočkovitých šelem. Z dovolené v Thajsku si pak mohou zpět domů přivézt jedinečné zážitky z kontaktu s těmito majestátnými zvířaty. K návštěvě zvou i četné přírodní parky. Ty jsou protkány různě náročnými poznávacími stezkami. K vidění jsou malebné vodopády či dokonce motýlí farma.

Návštěva Bangkoku

thajsko-ostov

Co by ale bylo Thajsko a dovolená v něm bez návštěvy osmimilionového hlavního města Bangkoku? Bangkok patří mezi turisticky nejnavštěvovanější města světa vůbec. Bylo by hříchem v této pulzující metropoli nestrávit alespoň pár hodin. Thajsko s chybějící návštěvou Bangkoku je podobné jako pro cizince dovolená v České republice s vynechanou návštěvou Prahy. Říká se, že v Bangkoku se dá najít prakticky cokoliv. Čínskou čtvrť, luxusní hotely, stovky barů, restaurací, obchůdků a krámků. Bangkok taktéž ukrývá stovky masérských salónů a dalších relaxačních podniků, které turisté na dovolené v tak úžasné zemi, jako je Thajsko, velmi rádi navštěvují. Bangkok je také znám množstvím ulic plných kabaretů, erotických show a možností lechtivé zábavy.

thajsko-utes

Kdo se během dovolené na území Thajska vydá do Bangkoku, neměl by si nechat ujít obligátní projížďku po řece lodním taxi. A samozřejmě ani návštěvu některého z luxusních obchodních center. Tedy pokud si v takovém komplexu rovnou nenakoupí. Doslova nutností je během návštěvy Thajska samozřejmě jízda tuktukem. A ačkoliv jsou klimatizované taxíky mnohem pohodlnější a kupodivu i levnější, zážitek z jízdy tradičním thajským dopravním prostředkem určitě stojí za to.

Kdy do Thajska

thajsko-utesy

Dovolená v Thajsku je nejlepší v době, kdy zde nefoukají monzunové větry. A tudíž nejsou tak četné srážky. Thajsko má monzunovou sezónu od června do října. V tomto období nelze cestu do jihovýchodní Asie rozhodně doporučit. Navíc v jižním Thajsku se mohou objevit vydatné srážky i v období od prosince až do konce února.