Dovolená v Thajsku

Exotické Thajsko

Thajsko je jednou z pro nás exotických destinací, která určitě stojí za návštěvu. Je místem, kde se dá strávit úžasná dovolená se spoustou nezapomenutelných zážitků. A je úplně jedno, jestli se turisté, kteří do Thajska přilétají na dovolenou, chtějí jen povalovat na romantické pláži s bílým pískem, relaxovat u bazénu v luxusním hotelu nebo naopak poznávat tuto východoasijskou zemi ze sloního hřbetu či ochutnat lahodné speciality výborné asijské kuchyně v některé z mnoha restauracích či jen u stánku na ulici. Thajsko má co nabídnout každému.

Proč do jihovýchodní Asie?

thajsko-clun

Cesta do Thajska musí uspokojit každého, kdo se i přes poměrně dlouhou cestu a nutnost přestupu právě do této země vydá strávit čas dovolené a odpočinku. Romantické duše sem táhne možnost na některém ze stovek ostrovů pozorovat úžasné západy slunce. Příznivce nočního života a zábavy až do ranních hodin zase lákají zdejší celonoční párty, bez kterých by si skvělou dovolenou jak má být nedokázali ani představit. A když už je řeč o západu slunce, žhnoucí oranžový kotouč sklánějící se k obzoru musí zákonitě fascinovat každého diváka bez ohledu na to, zda jej pozoruje z lehátka na soukromé hotelové pláži nebo při večeři v plážové restauraci. Odpočinek na pohodlných polštářových křeslech jen pár metrů od šumícího moře je zážitkem, na který se ani po návratu domů, když už dovolená v Thajsku skončila, jen tak nezapomíná.

Dovolená v Thajsku

thajsko-more

Dovolená v Thajsku a především na některém z ostrovů je také ideální variantou jak strávit volný čas i pro ty, kteří rádi pozorují bohatý podmořský život a hledají dobrodružství pod hladinou. K nejznámějším potápěčským centrům v Thajsku patří ta na ostrovech Phi Phi a Tao.

Thajské vnitrozemí

To ale neznamená, že thajská pevnina není zajímavá. Bylo by chybou myslet si, že když už jet na dovolenou do Thajska, tak pouze na některý z ostrovů. I pevninská část Thajského království má svým návštěvníkům určitě co nabídnout. Za všechny zajímavosti thajské pevniny stojí za zmínku například turisty velmi oblíbené město Chiang Mai na severu země. Právě do těchto míst totiž míří rodiny s dětmi, aby si užily exotiky v míře vrchovaté. Oblíbenou turistickou atrakcí je projížďka na slonech včetně společného koupání v řece. Navštívit se dá i zdejší chovatelské stanice tygrů, kde se turisté mohou vyfotografovat s nádhernými exempláři těchto kočkovitých šelem a z dovolené si přivézt jedinečné zážitky z kontaktu s těmito majestátnými zvířaty. K návštěvě pak zvou i četné přírodní parky s různě náročnými poznávacími stezkami, malebnými vodopády či dokonce motýlí farmou.

Návštěva Bangkoku

thajsko-ostov

Co by ale byla dovolená v Thajsku bez návštěvy osmimilionového hlavního města Bangkoku? Bangkok patří mezi turisticky nejnavštěvovanější města světa vůbec. Bylo by hříchem v této pulzující metropoli nestrávit alespoň pár hodin. Thajsko s chybějící návštěvou Bangkoku je podobné jako pro cizince dovolená v České republice s vynechanou návštěvou Prahy. Říká se, že v Bangkoku se dá najít prakticky cokoliv. Čínskou čtvrť, luxusní hotely, stovky barů, restaurací, obchůdků a krámků, masérských salónů a dalších podniků, které turisté na dovolené v tak úžasné zemi, jako je Thajsko, velmi rádi navštěvují. Bangkok je také znám množstvím ulic plných kabaretů, erotických show a možností lechtivé zábavy.

thajsko-utes

Kdo se během dovolené na území Thajska vydá do Bangkoku, neměl by si nechat ujít obligátní projížďku po řece lodním taxi. A samozřejmě ani návštěvu (když už ne rovnou nákup) některého z luxusních obchodních center. Doslova nutností je samozřejmě jízda tuktukem. A ačkoliv jsou klimatizované taxíky mnohem pohodlnější a kupodivu i levnější, zážitek z jízdy tradičním thajským dopravním prostředkem určitě stojí za to.

Kdy do Thajska

thajsko-utesy

Dovolená v Thajsku je nejlepší v době, kdy zde nefoukají monzunové větry a nejsou tolik četné srážky. Monzunové období trvá v Thajsku od června do října. V tomto období nelze cestu do jihovýchodní Asie rozhodně doporučit. Navíc v jižním Thajsku se mohou objevit vydatné srážky i v období od prosince do konce února.