Mallorca, ideální místo pro dovolenou

Mallorca v kostce

Většina turistů bude pravděpodobně ostrov Mallorca brát jako synonymum pro slunce, jedinečné pláže a nikdy nekončící zábavu. Letní dovolená na Mallorce je mezi Evropany dlouhodobě populární. Průzračně čisté moře podél pobřeží a jemný bílý písek, v němž se se šuměním rozbíhají vlny Středozemního moře, patří k největším turistickým devizám ostrova Mallorca. Pláže na Mallorce lákají každým rokem na tento největší z Baleárských ostrovů desetitisíce turistů z celé Evropy. Druhým největším ostrovem z Baleárského souostroví je Menorca.

Krásné pláže a azurově modré a průzračně čisté moře patří k hlavním lákadlům ostrova Mallorca. Jsou též nejpádnějším argumentem pro to, proč strávit letní dovolenou právě na Mallorce. Ovšem turisté, kteří již tento jedinečný ostrov navštívili, určitě potvrdí, že Mallorca může svým návštěvníkům nabídnout ještě daleko více. Dovolená v mallorských letoviscích tak může, ale také nemusí, znamenat výhradně odpočinek na zdejších vyhlášených plážích.

Aktivity na Mallorce

Co na plážích a u moře?

Milovníci plážového lenošení a odpočinku, kteří nejraději tráví svůj čas pod slunečníkem na plážovém lehátku a jednou za čas se jdou vykoupat do chladivého moře, se v letoviscích na Mallorce určitě budou cítit jako v pozemském ráji. Jsou-li jejich představy o tom, jak má vypadat ideální dovolená, právě takové, nemusí dělat nic jiného. Ovšem i turisté, preferující aktivní dovolenou, si tu přijdou na své. Ostrov Mallorca si ti, kdo nechtějí strávit celý den u vody lenošením, také zamilují. Vůbec totiž nezáleží na tom, kde plánují nejrůznější volnočasové aktivity provozovat. Zda v moři, na pláži a nebo třeba ve vnitrozemí ostrova Mallorca.

Od oblíbeného šnorchlování a potápění, které patří díky skvělým podmínkám k poznávání podmořského života mezi nejčastěji provozované činnosti na Mallorce, přes nejrůznější plážové sporty až po cykloturistiku a horskou turistiku. K tomu všemu a ještě dalším aktivitám ve vnitrozemí nabízí Mallorca aktivním jedincům desítky možností, jak tady prožít zasloužené dny volna. A během pobytu na Mallorce si ještě užívat aktivního odpočinku.

Šnorchlování a potápění

Jak již bylo napsáno dříve, průzračně čisté moře podél pobřeží ostrova Mallorca je skvělým místem ke šnorchlování. A také přístrojovému potápění. Vyznavači potápění s dýchacím přístrojem se tu mohou spolehnout na zázemí několika desítek potápěčských základen. Ty jsou roztroušeny podél celého pobřeží ostrova Mallorca. Nezáleží tedy zase až tak moc na tom, kde potápěčská dovolená probíhá. Nádechoví potápěči a jedinci, co se s oblibou věnují šnorchlování, pak k provozování svého oblíbeného vodního sportu nepotřebují téměř vůbec nic. Vystačí si se svou maskou, šnorchlem a ploutvemi.

Plachtění

Příznivé povětrnostní podmínky na ostrově Mallorca taktéž svědčí nejrůznějším plachtařských sportům. Proto je možné podél pobřeží Mallorky často pozorovat vyznavače windsurfingu a kitesurfingu. Tito jedinci už dávno vědí, že dovolená na Mallorce je z tohoto pohledu určitě nezklame. A také spousty nejrůznějších druhů plachetnic. Četné jachetní přístavy pak vytváří dokonalou infrastrukturu pro turisty, kteří připluli na ostrov buď svou vlastní jachtou, nebo si zde některou z plachetnic zapůjčí. Ideální povětrnostní podmínky ostrova jsou vyhlášené široko daleko. Mallorca sama je jedním z nejdůležitějších center plachtařského sportu ve Středomoří.

Aktivity ve vnitrozemí

Na Mallorce mají její návštěvníci k dispozici desítky nejrůznějších hřišť. Až už na tenis, volejbal, plážový volejbal, basketbal nebo další míčové sporty. Hřiště umožňují turistům se zájmem o tyto aktivity se věnovat své oblíbené činnosti i na dovolené. K dispozici jsou též golfová hřiště. A tak ani milovníci tohoto aristokratického sportu o svou oblíbenou kratochvíli na dovolené na ostrově Mallorca nepřijdou.

Zelené vnitrozemí ostrova Mallorca pak doslova zve k cykloturistice a horské turistice. Turisté, co se dostanou ať již po svých, nebo na kole, až na zdejší vrcholky hory, budou odsud mít jedinečný výhled. A to nejen po celém ostrově, ale i na přilehlé moře. Jedinci, kteří by pak náročnější cyklistické či turistické výlety nezvládli, si samozřejmě mohu zapůjčit skútr. Nebo malý osobní automobil. S ním je pak možno se vydat za poznáním ostrova. S přispěním těchto dopravních prostředků se dá rychle přepravovat od jednoho zajímavého místa k druhému. Dovolená spojená s poznáváním ostrova Mallorca je určitě zajímavým způsobem, jak si ostrov dokonale užít.

Příznivé počasí

Mallorca je mezi turisty oblíbená i kvůli zdejšímu stálému a příznivému počasí. Dalo by se říci, že podnebí na Mallorce je typické středomořské. Léta zde budou maximálně vyhovovat všem, kdo nesnáší příliš dobře velká horka. Třeba taková, jaká panují v destinacích jako je Egypt, Tunisko či Arabské Emiráty. Na takové jedince je na jihu Evropy či Arabském poloostrově během hlavních školních prázdnin už příliš horko. Slunečních dní je na Mallorce více než 300 do roka. Takže turisté, přilétající na Mallorku v průběhu hlavní turistické sezóny, se tady se srážkami a špatným počasím prakticky nesetkají.

Dovolená na Mallorce

Při pobřeží Mallorky se teploty v létě obvykle pohybují kolem 30 stupňů Celsia. To odpovídá našemu příjemnému středoevropskému létu. V horách ve vnitrozemí je pak o něco chladněji. Fouká tu i chladnější vítr, který příjemně osvěžuje. Milovníci cykloturistiky a pěší turistiky se tak nemusejí obávat, že by se na svých výletech po Mallorce měli pohybovat v takových teplotách, jaké panují při pobřeží.

Ubytování na ostrově

Možnosti ubytování na ostrově Mallorca jsou prakticky nepřeberné. Jeho návštěvníci si mohou vybrat, kde chtějí být ubytováni. Zda chtějí bydlet v rušných a turisticky hojně exponovaných místech v těch nejluxusnějších hotelích s pěti hvězdičkami, které svým hostům poskytují veškerý komfort a všechny myslitelné služby. V takovém případě však bude dovolená něco stát. Nebo naopak dají přednost ubytování v cenově výhodných menších hotelích, apartmánech či studiích. Tato ubytovací zařízení jsou často nabízena s možností vlastního vaření. Většina ubytovacích kapacit na Mallorce se nachází maximálně několik stovek metrů od pláže. Turisté to tak budou mít ze svých pokojů k vodě jen pár minut.

Mallorca stojí za to

Jak by se tedy dala shrnout dovolená na Baleárském ostrově Mallorca? Jde o jedinečný ostrov, kde si každý z jeho návštěvníků přijde na své. Milovníci zábavy a nočního života si budou moci navečer, po návratu z pláže, užívat až do rána následujícího dne v četných diskotékách, tanečních klubech, barech, nočních zábavních podnicích a dalších zařízeních. Ty se postarají o dokonalý noční život. Ale stejně tak se bude na Mallorce líbit i turistům, kteří si sem přiletěli hlavně odpočinout od všedních starostí a pracovních dní. Záleží jen na každém, co preferuje a jak má jeho dovolená vypadat. A které konkrétní letovisko ke své dovolené na ostrově Mallorca zvolí.