Mallorca, ideální místo pro dovolenou

Mallorca v kostce

Většina turistů bude pravděpodobně ostrov Mallorca brát jako synonymum pro slunce, jedinečné pláže a nikdy nekončící zábavu. Průzračně čisté moře podél pobřeží a jemný bílý písek, v němž se se šuměním rozbíhají vlny Středozemního moře, lákají každým rokem na tento největší z Baleárských ostrovů desetitisíce turistů z celé Evropy.

Krásné pláže a azurově modré a průzračně čisté moře jsou sice hlavními lákadly, proč strávit letní dovolenou právě na Mallorce. Ovšem turisté, kteří již tento jedinečný ostrov navštívili, jen určitě potvrdí, že Mallorca může svým návštěvníkům nabídnout ještě daleko více.

Aktivity na Mallorce

Co na plážích a u moře?

Milovníci plážového lenošení a odpočinku, kteří nejraději tráví svůj čas pod slunečníkem na plážovém lehátku a jednou za čas se jdou vykoupat do chladivého moře, se v letoviscích na Mallorce určitě budou cítit jako v pozemském ráji. Ovšem i turisté, preferující aktivní dovolenou a ti, kdo nechtějí strávit celý den u vody lenošením, si tu přijdou na své. A vůbec nezáleží na tom, zda nejrůznější volnočasové aktivity chtějí provozovat v moři, na pláži a nebo třeba ve vnitrozemí ostrova Mallorca.

Od oblíbeného šnorchlování a potápění, které patří díky skvělým podmínkám pro poznávání podmořského života k nejčastěji provozovaným činnostem na Mallorce, přes nejrůznější plážové sporty až po cykloturistiku a horskou turistiku. Pro to vše a ještě další aktivity ve vnitrozemí nabízí ostrov aktivním jedincům desítky možností, jak tady prožít zasloužené dny volna a užívat si aktivního odpočinku.

Šnorchlování a potápění

Jak již bylo napsáno dříve, průzračně čisté moře podél pobřeží Mallorky je skvělým místem pro šnorchlování a také přístrojové potápění. Vyznavači potápění s dýchacím přístrojem se tu mohou spolehnout na zázemí několika desítek potápěčských základen. Ty jsou roztroušeny podél celého pobřeží ostrova. Nádechoví potápěči a jedinci, kteří se s oblibou věnují šnorchlování, pak pro svůj oblíbený vodní sport nepotřebují téměř vůbec nic. Vystačí si se svou maskou, šnorchlem a ploutvemi.

Plachtění

Příznivé povětrnostní podmínky na ostrově Mallorca svědčí nejrůznějším plachtařských sportům. Proto je možné podél pobřeží Mallorky pozorovat vyznavače windsurfingu a kitesurfingu. A také spousty nejrůznějších druhů plachetnic. Četné jachetní přístavy pak vytváří dokonalou infrastrukturu pro turisty, kteří připluli na ostrov buď svou vlastní jachtou, nebo si zde některou z plachetnic zapůjčí. Ideální povětrnostní podmínky ostrova Mallorca jsou vyhlášené. Ostrov sám je jedním z nejdůležitějších center plachtařského sportu ve Středomoří.

Aktivity ve vnitrozemí

Na Mallorce jsou k dispozici Desítky nejrůznějších hřišť na tenis, volejbal, plážový volejbal, basketbal a další míčové sporty. Ty umožňují turistům se zájmem o tyto aktivity se věnovat své oblíbené činnosti i na dovolené. K dispozici jsou též golfová hřiště. A tak ani milovníci tohoto aristokratického sportu nepřijdou o svou oblíbenou kratochvíli na dovolené na ostrově Mallorca.

Zelené vnitrozemí pak doslova zve k cykloturistice a horské turistice. Turisté, kteří se dostanou ať již po svých, nebo na kole, až na zdejší vrcholky hory odsud budou mít jedinečný výhled. A to nejen po celém ostrově, ale i na přilehlé moře. Jedinci, kteří by pak náročnější cyklistické či turistické výlety nezvládli, si samozřejmě mohu zapůjčit skútr nebo malý osobní automobil. S ním je pak možno se vydat za poznáním ostrova s přispěním těchto dopravních prostředků k rychlé přepravě mezi zajímavými místy.

Příznivé počasí

Mallorca je mezi turisty oblíbená i kvůli zdejšímu stálému a příznivému počasí. Dalo by se říci, že podnebí je typické středomořské. Léta zde budou maximálně vyhovovat všem, kdo nesnáší příliš dobře velká horka. Třeba taková, jaká panují v destinacích jako je Egypt, Tunisko či Arabské Emiráty. Pro takové jedince je na jihu Evropy či Arabském poloostrově během hlavních školních prázdnin příliš horko. Slunečních dní je tady více než 300 do roka. Takže turisté, přilétající na Mallorku během hlavní turistické sezóny, se tady se srážkami a špatným počasím pro dovolenou prakticky nesetkají.

Dovolená na Mallorce

Při pobřeží se teploty v létě obvykle pohybují kolem 30 stupňů Celsia. To odpovídá našemu příjemnému středoevropskému létu. V horách ve vnitrozemí je pak o něco chladněji. Fouká tu i chladnější vítr, který příjemně osvěžuje. Milovníci cykloturistiky a pěší turistiky se tak nemusejí obávat, že by se na svých výletech měli pohybovat v takových teplotách, jaké panují při pobřeží.

Ubytování na ostrově

Možnosti ubytování na ostrově Mallorca jsou prakticky nepřeberné. Jeho návštěvníci si mohou vybrat, zda chtějí bydlet v rušných a turisticky hojně exponovaných místech v těch nejšpičkovější hotelích s pěti hvězdičkami, které svým hostům poskytují veškerý komfort a všechny myslitelné služby. Nebo naopak dají přednost ubytování v cenově výhodných menších hotelích či apartmánech a studiích, které jsou často nabízeny s možností vlastního vaření. Většina zdejších ubytovacích kapacit se nachází maximálně několik stovek metrů od pláže. Turisté to tak budou mít ze svých pokojů k vodě jen pár minut.

Mallorca stojí za to

Jak by se tedy dala shrnout dovolená na Baleárském ostrově Mallorca? Jde o jedinečný ostrov, kde si každý z jeho návštěvníků přijde na své. Milovníci zábavy a nočního života si budou moci navečer, po návratu z pláže, užívat až do rána následujícího dne v četných diskotékách, tanečních klubech, barech, nočních zábavních podnicích a dalších zařízeních. Ty se postarají o dokonalý noční život. Ale stejně tak se bude na ostrově líbit i turistům, kteří si sem přiletěli zejména odpočinout od všedních starostí a pracovních dní. Záleží jen na každém, co preferuje a které letovisko pro svou dovolenou na ostrově Mallorca zvolí.